Lütfen Facebook Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Twitter Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Instagram Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Linked Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Youtube Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Türkçe Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen İngilizce Sayfamız için Tıklayınız >
Kargo Takip
Kaç Günde
En Yakın Şube
Ücret Hesapla
Kurye Çağır
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Hizmetlerimiz; 

 1. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Standart (Türkiye- KKTC) 

 2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Lokal Çözümlerimiz;

  1. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Standart 

  2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gün İçi

  3. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tahsilatlı Kargo 

1. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Standart (Türkiye- KKTC)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Standart gönderilerinizde hizmet başlangıç noktası Mersin ili olarak kabul edilmektedir. Mersin iline göre; 0-600 km aralığındaki mesafelerde, KKTC teslimatları 3-4 iş gününde, 600 km ve üzeri mesafelerde 4-5 iş günü içerisinde *KKTC Gümrüklerine ulaştırılması için KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ STANDART hizmetimizi tercih edebilirsiniz.

Gönderilerin ücretini gönderim esnasında ödeyebileceğiniz gibi (ücreti göndericiden) gönderimi karşı ödemeli (ücret alıcıdan) olarak da yapabilirsiniz.

2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Lokal Çözümlerimiz;

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Standart 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içindeki ilçeler arası gönderilerinizi, standart hizmet alanları* içerisinde yer alan ilçe merkezlerine 24 saatte alıcısına ulaştırılması için KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ STANDART hizmetimizi tercih edebilirsiniz.

Gönderilerinizin ücretini gönderim esnasında ödeyebileceğiniz gibi(ücret göndericiden), gönderimi karşı ödemeli (ücret alıcıdan) olarak da yapabilirsiniz.

*Operasyonel olarak standart hizmet alanları dışında kalan, haftanın belirli günlerinde teslimat yapılan mevkii ya da yerleşim birimleri mobil alan olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda mobil alanlara teslim süreleri farklılık gösterebilmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gün İçi

Aynı gün içinde alıcısına ulaştırmak istediğiniz 30 kg’a kadar olan gönderileriniz için KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ GÜN İÇİ hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Lefkoşa ilçe merkezinden Güzelyurt, Lefke,  Gazimağusa Girne, İskele ilçe merkezlerine gönderilerinizi aynı gün saat 18:00’e kadar alıcısına ulaştırıyoruz. Tek yapmanız gereken kargonuzu en geç saat 11.00'a kadar şubemize teslim etmiş olmanızdır.

Gönderiniz teslim edildiğinde “Kargonuz Teslim” SMS bilgisini de ücretsiz olarak cep telefonunuza iletiyoruz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tahsilatlı Kargo 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ilk defa tahsilatlı Kargo Hizmeti;  Siparişlerin teslimi sırasında kapıda ödeme kolaylığı sağlayan KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ TAHSİLATLI ile sattığınız ürünün müşteriye teslimi ile birlikte ürün bedelinin müşteriden tahsilâtı ve banka hesabınıza transferi tamamen ARAS KARGO güvencesindedir. Üstelik nakit ve kredi kartı ödeme seçenekleriyle ürün bedeliniz alıcıdan kapıda tahsil edilebiliyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tahsilatlı Kargo hizmetimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tahsilatlı Kargo Başvuru Formu’nu doldurmanız yeterli olacağı gibi 0392-444 25 52 nolu kurumsal numaramızdan da bize ulaşıp satış temsilcimizden detaylı bilgi alabilir veya en kısa zamanda satış temsilcilerimiz sizi arayarak randevu talebinde bulunacaklar.

 

1.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne nasıl kargo gönderebilirim?
 • Eğer gönderici ve alıcı şahıs ise yapmanız gereken, kargonuzu şubemize teslim ederken şubemiz tarafından gönderici ve alıcı adına düzenlenen KKTC proforma fatura belgesini doldurup şubemize teslim etmenizdir.
 • Eğer Ticari bir firmaysanız ve ticari olmayan numune amaçlı bir kargo gönderiyorsanız kargonuzu şubemize teslim ederken şubemiz tarafından gönderici ve alıcı adına düzenlenen KKTC proforma fatura belgesini doldurup şubemize teslim etmeniz yeterli olacaktır (Tarafınızdan hazırlanmış proforma fatura ile de gönderi yapabilirsiniz).
 • Eğer ticari firmaysanız ve ticari bir kargo gönderiyorsanız, ürüne ait fatura düzenlemeniz gerekiyor; fatura üzerinde ise KDV oranını, miktarını belirtmiş olmanız ve gönderi anında faturanın şubemize teslim etmeniz yeterli olacaktır (E-fatura, E-arşiv fatura kullanıcıları Kıbrıs gönderilerinde ürüne ait faturanın yazıcı çıktısını şubemize kargo ile birlikte teslim etmek zorundadır. Ürünün faturası var ise ayrıca proforma fatura düzenlemeye gerek yoktur.).
2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne e-ticaret kapsamında ürün satışı yapmak istiyorum gümrük prosedürleri nelerdir?
KKTC’ye e-ticaret kapsamında ürün gönderilmek istendiğinde bilinmesi gereken en önemli kural; KKTC’ye ulaşan tüm kargoların fatura ve içerik kontrolü yapıldığı ve gümrük değerlendirmeleri sonucu kargonun gümrüğe tabi olup olmayacağı kararına gümrüklerin karar verdiğidir. Ayrıca Gümrüğe tabi kargolarda alıcıların gümrükten kendilerinin işlem yapması zorunluluğudur. Mevcut durum kargo firmalarına, alıcı müşteri adına herhangi bir gümrük işlem yapması için yetki vermemektedir.
3. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kargom kaç günde ulaşır?
Gümrüklerde ki işlem süreleri teslimat sürelerini uzatabileceği göz önünde bulundurulmakla birlikte, KKTC teslimatları 3-4 iş günün de, 600 km ve üzeri mesafelerde 4-5 iş günü içerisindedir.

*KKTC –Türkiye-KKTC kargo gönderilerinde yurtdışı ithalat –ihracat prosedürlerine göre işlem yapıldığı için varış gümrüklerinde kargonun vergisinin ödenmesi veya yasal izinlerinin alınması gerekebilir. Böyle bir durumda; Lefkoşa gümrüklerinde alıcısının veya yetki verdiği gümrük müşavirinin işlem yapması, Türkiye gümrüklerinde ise ek ücret karşılığı gümrük vergisinin ve işlemlerinin tamamlanması için onay vermeniz gerekmektedir.
4. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girişi yasak veya ön izin alınarak girişine izin verilen ürünler nelerdir?
1. KKTC girişi yasak ürünler (KKTC gümrüklerine ulaştığında alıcısına teslim edilmeden gümrükte imha edilecek ürünler);
 • Her türlü cinsel içerikli ürünler.
 • Her türlü besin takviyeleri
 • Vücut geliştirmede kullanılan sporcu ilaçları
 • Şahsi amaçlı tütün, nargile tütünü
 • Topraklı ağaç fidanları
 • Şahsi amaçlı gönderilen toz biber vb.
 • Soğuk zincir olarak gönderilen kargolar

2. KKTC Sağlık Bakanlığı, Tarım bakanlığı, ilaç eczacılık dairesi vb. (gümrükte işlem yapılarak alınabilecek ürünler.)
 • Her türlü kimyasal madde
 • Yasalarca yasaklanmayan ilaçlar; ticari amaç taşımayan, öğrencilere ve şahıslara, aileleri ve tanıdıkları tarafından gönderilen ilaçlar gümrük şube amiri iznine bağlıdır. Kargo gümrüğe tabi olur. Müşteri gümrüğe giderek gümrük şube amirinin yönlendirmesine göre hareket eder. KKTC sağlık bakanlığı izni talep edebilir.
 • Silah: Askeri personellerin beylik silahları ve avcılık izni olan ve ön izni alınmış av tüfekleri.
 • Sigara ve alkollü içecekler.
 • Gıda ambalaj malzemeleri ve ıslak mendiller; ticari amaç taşımayan, öğrencilere ve şahıslara aileleri ve tanıdıkları tarafından gönderilen ürünlerin geçişine izin verilmektedir.
 • Temizlik malzemeleri; ticari amaç taşımayan, öğrencilere ve şahıslara aileleri ve tanıdıkları tarafından gönderilen ürünlerin geçişine izin verilmektedir.
 • Ağaç ve bitki fidanları, tohumlar
 • Elektrikli ürünler; ticari amaç taşımayan, öğrencilere ve şahıslara aileleri ve tanıdıkları tarafından gönderilen ürünlerin mali değeri düşük ise geçişine izin verilmektedir.
 • Elektronik kimlik bilgisine sahip cihazlar; cep telefonu ve sim kart ile çalışan tüm cihazlar Mobil Cihaz Kayıt Sitemine Kayıt edilmeden KKTC’ye girişi yasaklanmıştır. Bu tür kargolar ile ilgili prosedürler:
  • Şubemizden ordino belgesinin teslim alınması ve gümrük müdürlüğüne gidilmesi
  • Gümrük müdürlüğünde İMEI tespiti muayene evrakının hazırlanıp teslim alınması
  • BTHK (Bilgi teknolojileri Haberleşme Kurumu)’da kayıt işleminin yapılması ve kayıt ücretinin ödenmesi
  • Gümrük müdürlüğüne tekrar giderek var ise gümrük vergisini ödeyerek kargoyu gümrükten teslim alınması.
  • Alıcının öğrenci veya asker olması süreci değiştirmemektedir.
5. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gönderdiğim kargoya adrese teslim hizmeti veriyor musunuz?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gönderilen tüm kargolar varış gümrüğe olan Lefkoşa gümrüğünde içerik ve beyan kontrolü gümrük memurları tarafından yapılır.
 • Gümrüğe tabi kargolara adrese teslim hizmeti verilememektedir.
 • Eğer kargo gümrük kontrollerinden geçer ise standart hizmet alanları ertesi gün mesai saatleri içerisinde, mobil alan kargolar ise teslimat gününde mesai saatleri içerisinde teslimatı sağlanır.
Not: Askeri birlikler kargo kabulü yapmadığı için KKTC’de askeri birliklere teslimat yapılamamaktadır.
6. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gönderdiğim bir kargonun gümrüğe takılması durumunda kargonun tarafıma iadesi mümkün müdür?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gümrüğe tabii olmuş bir kargonun iadesi, göndericinin veya göndericinin yetki verdiği gümrük müşaviri tarafından yapılmasıyla mümkündür.
7. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şirketimizin düzenlemiş olduğu eğitim toplantısına sunum materyalleri vb. ürünler gidecek ve toplantı sonrası tekrar Türkiye’ye geri dönecek. Bununla ilgili prosedürler nelerdir?
Bu tür ürünlerin KKTC’ye girişi ve tekrar dönüşü geçici ithalat kapsamındadır. Aşağıda ki prosedürlerin tamamlanması durumunda işlem yapılabilir.
 • Gönderici müşterinin Kıbrıs’taki alıcı adına geçici fatura düzenlemesi ve alıcı müşteriye bunu faks ve/veya farklı iletişim seçenekleri ile ulaştırması.
 • Alıcı müşteri adına düzenlenmiş faturaya dilekçe eklenerek, KKTC Gümrükler Genel Müdürlüğü’nden geçici ithalat işlemi için başvuru yapılır. Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün iznine bağlı olarak ürünlerin kargo firmasına verilmesi sağlanır.
 • Gönderici müşteri, ürünler kargoya verildiği anda Mersin Gümrüğünden bir gümrük komisyoncusu ile anlaşır. Gümrük komisyoncusunun talep ettiği belgeler ve yetkilendirmeyi ivedi olarak temin eder ve gönderir.
 • Göndericinin yetkilendirdiği Mersin’de bulunan gümrük komisyoncusu geçici çıkış beyannamelerini hazırlar Taşucu Gümrüğü’ne ve Aras Kargo Kıbrıs yetkilisine bilgi verir.
 • Aras Kargo Kıbrıs yetkilisi Taşucu Gümrüğü’nde sözlü beyan eşya listesine bu kargoyu ilave etmez. Çünkü beyannamesi ayrı hazırlanmıştır.
 • Kargo Kıbrıs’a gönderilir. Lefkoşa Gümrüğü’nde daha önceden alınan izne bağlı olarak kargolar C-104 belgesi ile gümrükten alınır.
 • Kullanımı tamamlandıktan sonra ilgili kargonun KKTC’den yurtdışı yapılacağı bilgisi şubemize iletilir. Şubemiz Aras Kargo fatura ve irsaliyesini düzenler. Lefkoşa ihracat gümrüğünde gerekli beyannameler gönderici firma tarafından oluşturulur. Araç gümrük memurlarınca mühürlenir ve Girne Gümrüğü’nden gemiye yüklenerek. Çıkışı sağlanır.
 • Taşucu Gümrüğü’ne aracın ulaşması öncesi çıkış gümrük işlemlerini tamamlayan gümrük komisyoncusu Türkiye’ye giriş işlemlerini tamamlar. Kargo Taşucu Gümrüğü’nden çıkarak Mersin Transfer merkezine ulaşır. Buradan varış transfer merkezine ulaşır ve varış şubesince normal kargo teslim prosedürü işletilir.
8. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tahsilatlı Kargo Kimler İçin Uygun?
Ticari unvana sahip Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tahsilatlı Kargo sözleşmeli tüm Aras Kargo müşterileri bu hizmeti kullanabilir. Özellikle,
 • Elektronik ticaret (internet, TV, telefon vs.) aracılığı ile ürün satışı yapan
 • 'Ürün bedelini teslim anında ödeyebilme seçeneği' sunmak isteyen
 • Bulunduğu lokasyondan bağımsız, geniş bir tüketici potansiyeline ulaşmak isteyen müşterilerimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tahsilatlı Kargoyu tercih edebilir.