Bireysel Yurt İçi Hizmetlerimiz

Ek Hizmetlerimiz

Yurt içi ve yurt dışı hizmetlerimize ek olarak ihtiyacınıza göre satın alabileceğiniz ek hizmetlerimizle hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Taşıma Güvencesi

Taşıma Güvencesi ek hizmetimizden yararlanmak için; kargonuzu kuryemize ya da müşteri temsilcimize teslim ettiğiniz sırada talebinizi ve kargo içerik bilgisini iletmeniz yeterlidir.

*İçeriği beyan edilerek sorumluluk belgesi ile taşınması gereken kargolarınız güvence kapsamı dışındadır.

Özel şartlarda taşınan kargolar aşağıdaki gibidir.

 • Posta gönderisi kapsamına giren maddelerden taşınması kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili mevzuatları kapsamında şarta bağlanmış olan maddeler, bu şartları karşılaması kaydıyla taşınabilir.
 • İlgili mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla; kağıt para, madeni para, elinde bulunduranın faydalanabileceği her türlü kıymetli evrak, altın, platin ve gümüş külçeleriyle değerli taşlar veya bunlardan yapılmış eşya ve mücevher gibi değerli maddeleri, değer konulmuş ve sigortalı olarak gönderilmesi şartıyla kabul edilebilir.
 • Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu‘ndan ‘’Üretim İzni Uygunluk Belgesi’’ alan firmalar ile ‘’Toptan Satış Belgesi’’ alan gerçek ve tüzel kişiler, başka bir toptancıya veya perakende satıcıya ‘’Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan’’ alınmış belgelerini ibraz etmek şartı ile kargo yoluyla tütün mamulü gönderebilirler.
 • Kamu kurumları tarafından ya da kamu kurumlarına gönderilecek tütün mamulleri ile tütün mamullerinin analizini yapan laboratuvarlara tütün mamulleri gönderebilirler. (Manuel kodlama yapılması, barkod plakası takılması şartı ile ve ambalajın sağlam olması koşuluyla çuvalla taşınabilir. Bu konudaki takip transfer merkezine aittir.)
 • Vitray, cam ve camdan yapılmış eşyalar ayna, mermerden yapılmış eşyalar porselen, seramik, tutkal, sıvısı olmayan peynir, oto camı, her türlü gıda ürünleri kasa ve sandık içerisinde sorumluluk belgesi alınarak taşınabilir.
 • Orijinal ambalajında olmayan elektrikli beyaz ve elektronik eşyalar, klima, müzik aletleri, dolu toner sorumluluk belgesi alınarak taşınacaktır. Bu tür ürünlerin ambalajsız sevk edilmesi yasaktır. Fırın orijinal ambalajında değilse sigortasız olmalı, orijinal ambalajında ise cam aksamı hariç sigortalı taşınabilir.
 • İçeriği hayvan yemi olan kargolar, sigortasız sorumluluk belgesi ile taşınabilir.
 • Kolilenmiş ve sandık içine alınmış diğer ev eşyaları, kargo standartlarının tümüne uymak şartıyla sorumluluk belgesi alınarak taşınacaktır (Bu kargolar ÜG ve indirimsiz fatura düzenlenip şubeye getirilmek ve şubeden alınmak şartıyla taşınabillir.)
 • Ambalajları belirli standartlarda olan kurumsal müşterilerinin sıvı kargoları Transfer Merkezi Müdürü’nün yazılı onayı ile sözleşmede belirlenen koşullara taşınacaktır (Sözleşmelerinde belirli bir ambalaj standardının tespiti yapıldıktan sonra ancak taşınabilir.)
 • 1 desi ve altı olan tüm emtialar, küçük elektronik eşyalar ve benzer nitelikteki ürünler manifesto içerisinde taşınacaktır.
 • Kullanılmış veya tamir amaçlı sevk edilen cep telefonları, paket açık şeklinde IMEI numarası alınarak ve sigortasız sorumluluk belgesi alınarak teslim alınır. Sisteme bu detaylar kayıt edilerek taşınabilir.
 • Soğuk zincir kapsamına giren ilaçlar ve tıbbi ürünler (Genel Müdürlük onaylı kuru buz ile 3 gün korumaya alınmış, üzerinde İLAÇ STİCKER’ı olan kargolar transfer merkezlerince kafes içinde taşınacak olup varış birimleri tarafından günlük teslimatları sağlanabilmesi koşulu ile) sigortasız sorumluluk belgesi ile taşınabilir.
 • Tek parça halinde 100 kg geçmeyen sandık veya kafes içine konulmuş ve çemberlenmiş oto yedek parçaları, kaporta, araba farı, dikiz aynası, oto camı, kaput, tampon, aks, direksiyon milli, tıbbi malzemeler, içindeki sıvısı boşaltılmış akü, hidrolik pompa, şanzıman ve parçaları sigortasız sorumluluk belgesi ile taşınabilir. Radyatör ve rulman orijinal ambalajında değilse sorumluluk belgesi ile taşınabilir. Motosiklet özel sandık, kafes ile taşınmalı diğer durumlarda sorumluluk belgesi ile taşınmalıdır.
 • Vida, zincir, dikenli tel, somun ve çivi gibi metal malzemeler sağlam sandık ve plastik kaplar içerisine 25 kg’dan az ve kodlama yapılabilen ambalajlarda sorumluluk belgesi ile taşınabilir.
 • Rulo halindeki ev mefruşatları; perde, halı ve kumaş basılı evrak vb. ürünleri koruyucu çemberlenmiş sıvı ve toz geçirmeyen ambalaj içerisinde sorumluluk belgesi alınarak taşınabilir.
 • 50 kg/desi’ye kadar olan kuru gıda, tekstil ürünleri vb. kargoları (manuel kodlama yapılması barkod plakası taşınması şartı ile ve ambalajın sağlam olması koşuluyla) çuvalla taşınabilir. Bu konudaki takip transfer merkezine aittir.