Aras Kargo'da Başarı Hikayeleri

Ferhat Sönmez

Ataköy Şube Yöneticisi
(Trakya BM)

2004 yılında Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra kargo sektörü ile tanıştım. Bu süreçte müşteri ilişkileri, satış, finans gibi birbirinden farklı birimlerde görev aldım ve sonrasında Temmuz 2020’de Aras Kargo ailesine katıldım. Bireysel şubelerde oryantasyon eğitimlerine katıldıktan sonra İkitelli Kurumsal Şube’de ve ardından Trakya Kurumsal Şube’de değerli yöneticilerle çalışma olanağı buldum. Mart 2021’de geçici görevlendirme ile Ataköy Şube’de “Şube Yöneticiliği” görevini devraldım ve 7. ayın sonunda Ataköy Şube Müdürü pozisyonuna terfi ettim.

Aras Kargo’da geçirdiğim 1,5 yıl boyunca tüm ekip arkadaşlarımla yalın ve doğrudan iletişimi benimsedim. Görev aldığım tüm şubelerde ekibin bir parçası olarak doğrudan iş süreçlerine katıldım ve katılmaya devam ediyorum. İş stresimizi azaltan, ekibin birbirini daha iyi tanımasına fayda sağlayan organizasyonları değerli buluyorum. Çalışma arkadaşlarımızla ailemizden daha fazla zaman geçiriyoruz. Bu nedenle birlikte geçirdiğimiz zamanı daha kaliteli hale getirerek hem keyifli bir çalışma ortamı yaratabilir, hem de motive bir ekiple daha etkin sonuçlar alabiliriz.

Artık içinde bulunduğumuz sektör hızla gelişen teknolojik yeniliklerden payını aldı ve ayak uydurmak kaçınılmaz bir zorunluluk oldu. Şirketimizin bu gereklilik karşısındaki reflekslerini heyecanla takip ediyor ve uyguluyoruz. Her gün yeni tecrübeler edindiğim, özveri ile çalışan bu büyük ve dinamik ailede görev almak benim için gurur verici.

Geri Dön