Haberler ve Duyurular

Kurumsal müşteriler için Türkiye'de bir ilk

Aras Kargo ile ödeme bir tık kadar kolay

Kargo sektörünün yenilikçi markası Aras Kargo, Türkiye'de kurumsal müşterilere özel ilk ve tek ‘e-ödeme' sistemini hayata geçirdi. Aras e--ödeme hizmetinde kredi kartı veya sanal kart ile 7/24 ücretsiz ödeme yapma imkanının yanısıra otomatik ödeme talimatı seçeceneği de var.

Türkiye'nin lider kargo şirketi Aras Kargo, kargo sektöründe bir ilke daha imza attı. Aras e-ödeme çözümü ile kurumsal müşteriler ödemelerini şubeye gitmeksizin internet üzerinden 7/24 yapabiliyor.

Genel ödeme araçları olan nakit, çek, banka havalesi veya Mobil Pos'a alternatif olarak geliştirilen Aras e-ödeme hizmeti ile kurumsal müşteriler, ödemelerini elektronik olarak herhangi bir hizmet ücreti ödemeden , zamandan tasarruf ederek yapabiliyor.

Aras e-ödeme hizmeti sayesinde ödemeler kredi kartı veya sanal kart ile yapılabiliyorve anında hesaba yansıyor, kuruma özel müşteri işlem sisteminden online olarak takip edilebiliyor. Aras Kargo'nun kurumsal müşterileri e-ödeme çözümü ile kendi belirledikleri tutarda ödeme de yapabiliyor. Sistem kuruma özel otomatik ödeme talimatı alarak, işlem gerçekleştiğinde kurumdan belirlenen kişiye SMS ve e-mail ile bilgilendirme gönderiyor.

Soner Kayserilioğlu: “Kargo sektörü de çağın ve müşterisinin ihtiyaçlarına ayak uydurmalı, hayatı kolaylaştırmalı”

Konu ile ilgili açıklama yapan Aras Kargo Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Soner Kayserilioğlu “Günümüzde, kredi kartı ile ödeme işlemleri kişisel ihtiyaçlarımızın yanı sıra ticari hayatın da önemli bir parçasıdır. İnternet artık hayatın hızını yakalayabildiği için kişi, kurum ve kuruluşların vazgeçilmez çözüm aracı haline geldi. Bu durum, Aras Kargo'yu müşterilerine bu çağın hızına ve kolaylığına ayak uyduran çözümler sağlamaya yöneltti. Aras e-ödeme ile artık müşterilerimizin fatura ödeme işlemlerinde, kuryelerimizi beklemeden, 7 gün, 24 saat daha pratik ve hızlı bir şekilde, ödemelerini yapma imkanı var. Ayrıca Aras Kargo kullanıcıları mevcut işlemlerindeki havale ve elektronik bankacılıktaki işlem maliyetlerinden kurtularak, ücretsiz ödeme çözümünden yaralanabilecekler. Gururla söyleyebilirm ki Aras Kargo çağın ve müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına yanıt vererek ödeme kolaylığı sağlayan Türkiye'deki ilk kargo şirketi olmuştur.” dedi.

Ödemeler Asseco güvencesinde

Aras Kargo, PCI sertifikalı çözüm ortağı ASSECO SEE Teknoloji A.Ş. firmasının güvenli veri tabanını kullanarak tüm kredi kartları için 3D güvenlik sistemi ile tüm hesap bilgilerini de güvence altına alıyor.

E-ödeme nasıl kullanılıyor?

Aras e-ödeme hizmeti, kullanıcı adı ve şifresi ile Müşteri İşlem Sistemine (MİS) giriş yapılarak kullanılıyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan e-ödeme menüsü seçilerek istenilen ödeme seçeneğine göre işleme devam ediliyor. Ödeme onayı verildikten sonra müşteri kredi kartı bilgilerinin girileceği güvenli ödeme sayfasına yönlendiriliyor, buradaki bilgiler girildikten sonra ödeme işlemi tamamlanıyor.

Haberlere Git