Haberler ve Duyurular

Erzurumlu Aras Kargo Çalışanları Aras Akademi’den mezun oldu

Aras Kargo'nun nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve sektör çalışanlarının gelişimini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Aras Akademi'nin Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde eğitim gören öğrencileri sertifikalarını aldı. 6 aylık bir sürecin sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan 137 Aras Kargo çalışanına sertifikalarını Aras Kargo yöneticileri ve üniversite yetkilileri verdi.

Aras Kargo'nun çalışanlarının kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla kurduğu Aras Akademi, mezun vermeyi sürdürüyor. Erzurum Atatürk Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen programa 137 Aras kargo çalışanı katılarak eğitimlerini başarıyla tamamladı. Çalışanlara sertifikaları 17 Temmuz Pazar günü Atatürk Üniversitesi'nde düzenlenen törenle verildi. Mezuniyet töreninde Aras Kargo yöneticileri, Atatürk Üniversitesi yöneticileri ve öğretim üyeleri öğrencilerle bir araya geldi.

Mezuniyet törenine Aras Kargo İnsan Kaynakları Müdürü Gökçen Dervişoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu, Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Abdülkadir Çiltaş, Aras Akademi kurucu danışmanı Prof. Dr. Ruhi Kaykayoğlu, Atatürk Üniversitesi öğretim üyeleri ve Aras Kargo Bölge Müdürü Uğur Döşkaya katıldı. Aras Kargo yöneticileri ve eğitimciler, öğrencilere sertifikalarını takdim etti, ilk üçe girenlere ödüllerini verdi.

Atatürk Üniversitesi'nde Aras Kargo şube yönetmenleri Şube Yöneticiliğinde Mükemmellik Sertifika Programı'nda, şube çalışanları Müşteri Memnuniyetinde Mükemmellik Sertifika Programı'nda, kuryeler ise 10 Numara Kurye Sertifika Programı'nda eğitim gördü.

Aras Akademi'nin temelleri 2009 yılı sonunda atıldı. Aras Akademi, akademik ve mesleki bilgi birikimine sahip, donanımlı ve deneyimli eğitmenleriyle kargo taşımacılığı alanına sunduğu modern ve çağdaş eğitim-öğretim ortamıyla sektöre ve sektör profesyonellerine Ar-Ge ve inovasyon katkısı sağlıyor. 2010 yılında 9 üniversite ile işbirliği içerisinde olan Aras Akademi, 2011'de işbirliği yaptığı üniversitelere yenilerini ekleyerek işbirliği yaptığı üniversite sayısını 19'a çıkardı. Aras Akademi'nin şu anda işbirliği yaptığı üniversiteler şunlar: Atılım Üniversitesi, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Zirve Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, , Çağ Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Melikşah Üniversitesi, Mevlana Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Karabük Üniversitesi.

Aras Akademi'de şube kadrolarının tamamına, Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlükleri çalışanlarına, acente sahiplerine, orta kademe yöneticilere, soluklu eğitimlerle sertifikalar veriliyor. Aras Akademi'nin sertifika programlarına şu ana kadar toplam 2200 Aras Kargo çalışanı katıldı, Aras Akademi 2010 döneminde 27,000 saat eğitim gerçekleştirmiştir. 2011'de 4000'e yakın kişinin eğitim alması hedefleniyor.

Aras Kargo Hakkında

Aras Kargo, 19 bölge müdürlüğü, 29 transfer merkezi, 769 şube, 2 bin 500 araçlık filosu ve 7 bin 700 kişilik uzman kadrosuyla her ay 6 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde 1.500'ü aşkın yerleşim birimine hizmet götüren Aras Kargo, ayrıca 800'e yakın yerleşim merkezinde faaliyet gösteren mobil servislerle, hizmet sınırlarını her geçen gün daha da genişleterek hizmetlerine devam ediyor. Aras Kargo, müşterilerine kaliteli, hızlı ve özenli hizmet etmek amacıyla yenilikçi ürünlere imza atıyor.

Bilgi için; Excel İletişim Danışmanlığı, Reyhan Kireççi Tel: 0216 544 94 11

Haberlere Git