Haberler ve Duyurular

Doğa dostu minik Araslar İdil Biret de dinledi, zeytinin hayat olduğunu da öğrendi

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Festival Orkestrası’nın destekçisi Aras Kargo, çalışanlarının çocuklarını doğa ve müzikle buluşturdu. Şirket operasyonlarının yürütüldüğü 13 bölgeden 9-14 yaşlarında 13 çocuk, “Doğa Dostu Araslar” faaliyetleri kapsamında klasik müzikten, sağlıklı yaşama, ekolojiden zeytin üretimine kadar çok sayıda atölyeden yararlandı.

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Festival Orkestrası’nın destekçisi Aras Kargo, çalışanlarının çocuklarını doğa ve müzikle buluşturdu. Şirket operasyonlarının yürütüldüğü 13 bölgeden 9-14 yaşlarında 13 çocuk, 4-8 Eylül tarihlerinde “Doğa Dostu Araslar” faaliyetleri kapsamında klasik müzikten, sağlıklı yaşama, ekolojiden zeytin üretimine kadar çok sayıda atölyeye katıldı.

Araslar yoga da yapar, atık kağıttan eşya da

Başarılı mavi yaka çalışanların çocuklarından özellikle deniz görmemiş çocukların seçildiği gezide Ayvalık’ın sanat ve doğasever gönüllüleri kapılarını minik Araslara sonuna kadar açtı. Dört gün boyunca Ege’nin temiz havasında güne yogayla başlayan çocuklar, ilerleyen saatlerde yüzme dersleri aldı, eğitim tekneleriyle ilk kez denizde gezintiye çıktı.

Doğayı korumanın öneminin sık sık vurgulandığı programda Emine Boyner Kürşat minik Araslarla çevre bilinciyle ilgili sohbet gerçekleştirdi, zeytin ağaçlarından eşya yapım atölyesine ev sahipliği yaptı. Ürünleriyle dünyada ün salan Çöp Madam lakaplı Tara Hopkins ile atık malzeme ile yaratıcı faaliyetler atölyesi programın renkli isimlerinden biriydi. Northel firmasının yenilenebilir enerji seminerinde rüzgar enerjisi ile tanışan çocuklar, 200-300 yıllık zeytin ağaçlarıyla dolu zeytinlikleri gezdi, zeytinin nasıl işlendiğini de Kürşat Zeytin fabrikasında öğrendi.

Sanatla içiçe minik Araslar

Doğa dostu minik Araslar’ın zihnine ve kalbine sanat tohumlarını da atölyesinin kapılarını sonuna kadar açan seramik sanatçısı Naile Cimit, Zeytin Çekirdekleri Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Boğaziçi Üniversitesi’nden gönüllü müzik eğitmenleri attı. Gezinin en büyük ödülü ise adına Harika Çocuk Yasası’nın çıkarıldığı dünya çapındaki piyanistimiz İdil Biret yönetimindeki Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Piyano Masterclass öğrencilerinin konseri oldu.

İmir: “Kırılgan dünyamızı korumak için en anlamlı adım çocuklarımıza yapılan yatırım”

Bireylerin, şirketlerin yapabileceği en büyük yatırımın çocuklara yapılan olduğunun altını çizen Aras Kargo İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burçun İmir, “Biz şirket olarak sadece maddi destek vererek sponsorluk yapmaktansa çalışanlarımıza geri dönüşü olan etkinlikleri desteklemeyi tercih ediyoruz. Doğa Dostu Araslar Ayvalık’ta etkinliğiyle her bölgemizden hiç olmazsa bir çocuğumuzun yüreğine dokunup, onun hayatının akışıyla ilgili alternatifleri hatırlatmak istedik. Onlara emanet olan kırılgan dünyamızı korumaları için eytkinlikler tasarladık, çok sesliliği benimsemeleri için klasik müzikle tanıştırdık. Bugüne kadar en keyif aldığımız proje oldu” dedi

Ayvalık Kültür ve Sanat Vakfı (AKSV) Yönetim Kurulu Üyesi Eren Tapan da şunları söyledi: “Genç müzisyenlerin önünde yeni kapılar açılması için 18 senedir çalışan vakfımızın sponsorluk arayışının, Anadolu’nun dört bir yanından gelen pırıl pırıl gençlerin zihinlerinde yeni kapılar açacak bir projeye dönüşmesi hepimiz için çok mutluluk verici oldu. Vaktini ve emeğini paylaşan herkese çok teşekkürler”

ARAS KARGO HAKKINDA

Türkiye'nin yenilikçi ve öncü kargo şirketi Aras Kargo 1979 yılında Aras Dağıtım ve Pazarlama olarak kurulmuş olup, bugün 13 Bölge Müdürlüğü, 28 Transfer Merkezi, 825 şube , 3320 araçlık filosu ve 12 bin çalışanıyla her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet vermektedir.

Türkiye'nin marka patentine sahip, TSE belgeli ilk kargo kuruluşu olan Aras Kargo, kalite yönetimi sistemine odaklanarak, 2004 yılında ISO 9001:2000 belgesi almaya hak kazandı. Şirket, 2007 Yılında tüm paydaş ilişkilerinde kaliteyi yükseltmek, verimliliği arttırmak, rekabet gücünü korumak ve toplam kalite felsefesini bir kurum kültürü haline dönüştürmek amacıyla “EFQM (EUROPEAN FOUNDATION FOR QUALITY MANAGEMENT) Mükemmellik Modeli”ni kurumsal iş yapma biçimi olarak benimsemiştir. Verimlilik odağında benimsediği çevreci ve sürdürülebilir politikalarıyla Türk Standartları Enstitüsü’nün Çevre Yönetim Sistemi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazanan ilk Türk kargo şirketi olan Aras Kargo Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesini de aldı.

Hizmet kalitesi ve sektör ortalamasının üstünde büyümesiyle yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çeken Aras Kargo’nun, 2011 yılında % 20 hissesini İş Girişim satın almış, 2013 yılında ise Austrian Post, İş Yatırım’ın elinde bulunan % 20 hissenin yanı sıra Aras Kargo’dan % 5 oranında hisseyi satın alarak şirkete yüzde 25 oranında ortak olmuştur.

Türkiye’de Kadınların Güçlenmesi Prensiplerini imzalayan ilk kargo şirketi olan ve Birleşmiş Milletler’de örnek gösterilen Aras Kargo, bu prensipler ışığında atacakları adımları da Birleşmiş Milletler’de kadınların güçlenmesi ve istihdamı için söz vererek duyurdu.

Dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerinden Frost & Sullivan’ın dünyada kargo sektöründe “Büyümede Mükemmellik Liderliği” (Growth Excellence Leadership Award) ödülüne layık gördüğü Aras Kargo, Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde 1.500'ü aşkın yerleşim birimine hizmet götürüyor. Ayrıca 1600'e yakın yerleşim merkezinde faaliyet gösteren mobil servislerle, hizmet sınırlarını her geçen gün daha da genişleterek yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

https://www.araskargo.com.tr/

AIMA hakkında

AIMA, 1998 yılında Prof. Filiz Ali tarafından kuruldu. Kuruluşundan beri Akademi, genç müzisyenlerin ufuklarını ve müzik kariyerlerini genişleterek eğitimlerini teşvik etmek yolunda öncülük görevi üstlenmektedir. Ağırlıklı olarak yaylı çalgılar ve piyanoya odaklanan müzik ustalık kursları her yıl yaz ve sonbahar dönemlerinde Ayvalık’ta düzenlenmektedir. Türkiye’den, Avrupa’dan, hatta Yeni Zelanda gibi dünyanın öbür ucundan gelen öğrenciler, bu güzel Ege sahil kentinde uluslararası seçkin öğretmenlerle 8-10 gün boyunca yoğun bir şekilde öğrenme, çalışma ve ustalık kursları sonunda verecekleri konserler için bir araya geliyorlar.

Kuruluşundan beri Akademi gelişerek ustalık kurslarını bestecilik atölyesi, yaratıcı yazarlık, piyano ve gitar ustalık kurslarıyla çeşitlendirdi. Akademi aynı zamanda bütün yıl boyunca halka açık konserleriyle Ayvalık’ın kültür hayatını zenginleştirmeyi de hedeflemektedir.

AIMA her sene farklı dallarda gerçekleştirdiği atölye ve ustalık sınıfları ile katılımcıları ustalarla buluşturmaktadır.

Haberlere Git