Haberler ve Duyurular

Aras Kargo'dan bir ilk daha: Aras Akademi Aile Okulu

Aras Kargo’nun, sektördeki nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği Aras Akademi’de şimdi de Aile Okulu açılıyor. İstanbul Aydın Üniversitesi ile işbirliği kapsamında açılan Aile Okulu’nda Aras Kargo Transfer Merkezi çalışanlarının eşlerine ‘Kadınlara Yönelik Bilinçlendirme Seminerleri’ düzenleniyor. Aras Akademi Aile Okulu’nda sağlıklı bir evlilik, iletişim kurma, dikkat eksikliği ve mutluluk farkındalığı gibi aile kurumuna katma değer sağlayacak konular yer alıyor.

Aras Kargo’nun çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla kurduğu Aras Akademi hedef büyüttü. Türk kargo sektöründe bir ilk olan ve çalışanlarının kişisel gelişimini desteklemek amacıyla bugüne dek 5400 kişiye eğitim veren Aras Akademi, sadece Aras Kargo çalışanlarına değil, onların ailelerine de ulaşmak amacıyla Aras Akademi Aile Okulu’nu kurdu.

İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile başlayan Aras Akademi’de ilk ders zili 7 Temmuz’da çaldı. Şimdilik sadece Aras Kargo Transfer Merkezleri’nde çalışanların eşleri için açılan okulda ‘Kadınlara Yönelik Bilinçlendirme Seminerleri’ düzenlenecek. İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından verilecek seminerlerde, Transfer Merkezi çalışanlarının istekleri doğrultusunda belirlenen; Birlikte Büyümek, İletişim Kurma, Dikkat Eksikliği ve Mutluluk başlıkları altında seminerler verilecek.

Seminerler kapsamında kadınlar, aile yaşam döngüsü, ebeveynlik sorumluluğu, sağlıklı evlilik, çocuklarda ergenlik dönemi, iletişim kurma, zaman planlama, sorun çözücü yaklaşımlar, dikkat eksikliği ve görülme dönemleri, dikkat eksikliğinde ebeveyn tutumları ve tedavi yöntemleri, mutluluk için yeni tekniklerin geliştirilmesi, özgüven kazanılması, mutluluk farkındalığı gibi dersler alacak. Programın; Akademik Koordinatörlüğü Hülya Çoban, Akademik Direktörlüğü Yrd.Doç.Dr.Ali İhsan Özeroğlu tarafından yürütülecek.

Aras Kargo İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Poyraz, Aras Akademi’nin Aile Okulu’nu kurmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Aras Akademi’nin temellerini 2009 yılında attık. Bu kadar kısa zamanda Türkiye çapında 5400 çalışanımız Aras Akademi’de eğitim aldı. Aras Akademi mezuniyet törenlerinde çalışanlarımızın aileleri ile bir araya gelme fırsatı bulduk ve onlar keplerini fırlatırken ailelerinin gözlerindeki ışıltı bizlere ilham verdi. Aras Kargo’nun kocaman bir aile olduğu gerçeğinden yola çıkarak çalışanlarımızın da ailelerine yönelik eğitimler düzenlemeye karar verdik. İlk olarak Transfer Merkezi çalışanlarımıza bir anket hazırladık ve aileleri için hangi eğitimlere ihtiyaç duyduklarını sorduk. Onlardan gelen yanıtlar doğrultusunda, değerli akademisyenlerimizle beraber eğitim programımızı belirledik” diyerek süreci özetledi. Aras Kargo olarak, tüm paydaşlarının mutluluğuna odaklanmış bir şekilde çalışmalarını sürdüklerinin altını çizen Gülçin Poyraz, “Paydaşlarımızın olduğu gibi çalışanlarımızın mutluluğu ve memnuniyeti bizim için çok önemli. Bu yüzden işine aşık çalışanlarımız olsun diye yola çıktık ve bu aşamaya geldik. Şimdi Aras Kargo çalışanlarının eşleri, daha mutlu bir aile olmak için kolları sıvayacak. Eşleriyle iletişimden çocuklarının gelişimine birçok konuda seminerlere katılacaklar. Seminerlerimizle yılsonuna kadar 1000 kadına ulaşmayı hedefliyoruz” diye bilgi verdi.

Haberlere Git