Haberler ve Duyurular

Aras Kargo NKolay İstanbul Maratonu’nun tedarik sponsoru oldu

Araslar “Her Adımın Önem Taşır” Mottosuyla “Ağaç Kardeşliği” için Koşuyor


Spora verdiği desteğini sürdüren Aras Kargo, İBB Spor İstanbul tarafından bu yıl 44’üncüsü düzenlenecek NKolay İstanbul Maratonu’nun tedarik sponsoru oldu. Maratonda, aralarında Avusturya Postanesi ve Aras Kargo Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunacağı Aras Kargo çalışanları “Her Adımın Önem Taşır” mottosuyla koşacak ve TEMA Vakfı yararına bağış toplayacak.


Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, spora verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. Aras Kargo, İBB Spor İstanbul tarafından düzenlenecek NKolay İstanbul Maratonu’na tedarik sponsoru oldu.


Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 6 Kasım 2022 Pazar günü gerçekleşecek maratonda, aralarında Avusturya Postanesi ve Aras Kargo Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu Aras Kargo’dan 53, Avusturya Postanesi’nden ise Viyana’dan maraton için özel olarak gelen 52 kişilik gönüllü bir ekip yarışacak.


Spora katkı sundukları için mutlu olduklarını ifade eden Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “Aras Kargo olarak spor iş birliklerine klasik bir sponsorluk olarak bakmayıp, bizim için bu anlaşmaların her birinin yeni birer heyecan olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda sporun birleştirici ve geliştirici gücüne inanıyoruz. Bu anlayışla sporun farklı alanlarına sunduğumuz desteğimizi yıllardır sürdürüyor ve bu kapsamda spor faaliyetlerine destek olmaya önem veriyoruz. Bu yıl 44.sü gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu’nu da bu kapsamda destekliyoruz. Tedarik sponsoru olduğumuz maratonda ortak bir amaç için koşan, adım atan tüm katılımcıları destekliyoruz. Aras Kargo olarak her gün 1 milyondan fazla kapı çalıyoruz. Bu sayede sporda olduğu gibi Türkiye’nin bir ucundan diğerine birleştirici bir rol üstlenmenin mutluluk ve gururunu taşıyoruz” dedi.


Çevreyi koruma misyonu çerçevesinde “Ormanları Yarına Taşıyoruz” projesiyle TEMA, Çekül, Ege Orman Vakfı iş birlikleriyle bugüne kadar 150 binden fazla fidan dikerek ülkenin akciğerlerini güçlendiren Aras Kargo, maratonda TEMA Vakfı – Ağaç Kardeşliği projesi için bağış toplayarak bu alanda farkındalık yaratacak.

Haberlere Git