Haberler ve Duyurular

Aras Kargo, kargo ve müşteri deneyimi alanında 2 ödül daha kazandı

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, deneyim tasarımı alanında Türkiye’de verilen en önemli ödül olarak kabul edilen ALFA Awards’ta “Kargo” kategorisinin birincisi oldu. Aynı ödül töreninde “Şikayet Yönetimi Deneyimi” kategorisinde de en başarılı marka seçilen Aras Kargo, uçtan uca müşteri deneyimini mükemmelleştirmek adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Müşteri deneyiminde uçtan uca memnuniyete odaklanan Aras Kargo, en iyi müşteri deneyimini tasarlayan markaların “Customer Brand” olarak ödüllendirildiği ALFA Awards’tan bir kez daha ödüllerle döndü. Aras Kargo, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de “Kargo” ve “Şikayet Yönetimi Deneyimi” kategorilerinde birinci olarak 2 ayrı ödülün daha sahibi oldu.

Marketing Türkiye ve AKADEMETRE iş birliğiyle düzenenlenen, kazananların AKADEMETRE’nin uluslararası standartlarla oluşturduğu özgün metodolojisiyle belirlendiği ALFA Awards’ta ödüller 12 ilden toplam 1200 kişiyle yüz yüze görüşmeler sonucunda veriliyor. “Müşterilerin arzu boyutu”, “Markayı deneyimleme istekleri”, “İletişim boyutu”, “İlişki boyutu” ile “Markanın tüketici nezdinde bilinirliği” gibi parametrelerin yer aldığı araştırma 50’nin üstünde kategoride gerçekleştiriliyor.

Kargo kategorisinde bu yıl beşinci, şikayet yönetimi kategorisinde ise üçüncü ödülünü aldıklarını ifade eden Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “Müşterilerimizin beklentisi doğrultusunda; teknoloji odağını ön planda tutarak yeni dünya düzeni ile uyumlu, yapay zeka, büyük veri ve ürün/hizmet, kişiselleştirme olanaklarının yer aldığı kaliteli bir hizmet sunmayı önceliklendirdik. Böylelikle; dağıtım ve teslimat, operasyon faaliyetleri ve müşteri deneyimi gibi işimizin tüm aşamalarını artan tüketici beklentileriyle uyumlu hale getirmek için süreçlerimizi yeniden tasarladık. 2016 yılında başladığımız uçtan uca yatırımlarımız sayesinde “operasyon” şirketinden “teknoloji” şirketine dönüştük” dedi.

Müşteri deneyiminde de uçtan uca memnuniyete odaklandıklarını vurgulayan Ayyarkın, “Hizmet kalitemizi artırmayı, gelen çağrı ve şikayet sayısını azaltmayı başarıyla sürdürüyoruz. 2016’dan bu yana sürdürdüğümüz uçtan uca teknoloji ve müşteri deneyimini mükemmelleştirme odağındaki yatırımlarımızın ve uygulamalarımızın müşteri nezdinde de takdir ediliyor olması mutluluk verici. Beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda müşterilerimize yenilikçi kargo deneyimleri yaşatmaya devam edeceğiz. Süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haberlere Git