Haberler ve Duyurular

Aras Kargo gönderilerine Continental güvencesi

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental ile Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, güçlerini birleştiriyor. İşbirliği kapsamında Aras Kargo’nun araçlarında artık Continental kullanılacak.

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo işbirliği anlaşması imzaladı. İşbirliği çerçevesinde; 12 bin çalışanıyla her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veren, günde 450 bini aşan gönderiyi Türkiye’nin bir noktasından diğerine taşıyan Aras Kargo’nun 3320 araçlık filosu dahilindeki saha araçlarında Continental kullanılacak.

İşbirliği hakkında, Continental Türkiye Satış Direktörü Teoman Görgün “Güvenliği en üst sıraya koyan bir firma olarak kullanıcıların gönderilerinin de güvenle seyahat etmesi noktasında Aras Kargo ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz”, Aras Kargo İdari İşler ve Filo Yönetim Direktörü Dr. Tayfun Akkaya; “İmzaladığımız işbirliği ile saha araçlarımızın lastik ihtiyaçları daha hızlı ve emniyetli bir şekilde çözülecek. Ayrıca, Continental bize kendi bünyesinde depolama imkanı ve sistem üzerinden takip imkanı da sunuyor” dedi.

Continental hakkında

Continental, 2014 yılında elde ettiği 34.5 milyar Euro'luk ciro ile dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, aletle donatım, infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental; daha fazla sürüş emniyeti sağlamaya ve küresel iklimi korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde, Continental otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental 53 ülkede yaklaşık 200.000 çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Lastik bölümü

47.000’den fazla çalışanıyla dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Continental’in lastik bölümünün satışları, 2014’te 9.8 milyar Euro‘ya ulaşmıştır. Dünya çapında 24 üretim ve ürün geliştirme noktasına sahip olan Continental Lastik Bölümü, geniş çaplı üretim ve Ar-Ge yatırımları ile uygun fiyatlı ve çevreye duyarlı ürünlerin oluşturulmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Otomobil ve Ticari Araç Lastiği bölümü

Dünya çapında en büyük kamyon, otobüs ve özel nitelikli ticari lastik üreticilerinden biri olan Continental ürün geliştirme çalışmalarında yuvarlanma direncini en aza indirerek, güvenlik sistemindeki tüm özellikleri en üst düzeyde tutmaktadır. Continental hafif ticari ve otomotiv lastiği üretiminde Avrupa’da birinci sırada, dünyada ise orijinal ekipman, yedek parça piyasasında dördüncü sırada yer almaktadır.

Sponsorluklar

Continental’in Lastik bölümü Almanya Kupası (German DFB Cup), Amerikan ve Kanada futbol ligleri Major League Soccer’ın, Avustralya’da düzenlenen 2015 Asya Kupası ve Fransa’da düzenlenecek olan UEFA EURO 2016’nın resmi sponsorudur.

Aras Kargo hakkında

1979 yılında Celal Aras tarafından Aras Dağıtım ve Pazarlama şirketi olarak kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren sektöre getirdiği yeniliklerle hizmet kalitesini geliştiren Aras Kargo, bugün; 13 bölge müdürlüğü, 28 transfer merkezi, 825 şube, 3320 araçlık filosu ve 12 bine yaklaşan uzman kadrosuyla Türkiye'nin en geniş erişim ağına sahip, öncü taşımacılık kuruluşudur.

Haberlere Git