Haberler ve Duyurular

Aras Kargo’dan sokak hayvanları için su kabı

Aras Kargo’dan sokak hayvanları için su kabı

Aras Kargo’dan sokak hayvanları için su kabı

Aras Kargo, bunaltıcı yaz aylarında su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için seferber oldu. Tüm şube, bölge müdürlükleri ve transfer merkezleri önünde su kabı bulunduran Aras Kargo, bu kapsamda şimdiye kadar toplam 850 adet su kabı dağıttı.

Çevre dostu uygulamaları kadar sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla da dikkat çeken Aras Kargo, bunaltıcı sıcakların bastırmasıyla birlikte hayvanların susuz kalmasını engellemek amacıyla tüm şube, bölge müdürlükleri ve transfer merkezleri önünde daha önce olduğu gibi bu yıl da su kabı bulundurmaya başladı. Aras Kargo, 2014 yılında başlattığı bu uygulamayla  ülke genelinde  binlerce su kabı dağıttı.

Aras Kargo’nun gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya vizyonuyla çalışmalarına devam ettiğini anlatan Aras Kargo Genel Müdürü Uyku Ayyarkın, “Sokak hayvanlarının oldukça zorlu olan yaşam mücadelesi yaz aylarının gelmesiyle daha da ağırlaşıyor. Su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına destek olmak ve onların bu dönemi daha kolay atlatmasını sağlamak amacıyla Aras Kargo olarak yıllardır tüm bölge müdürlüklerimiz ve transfer merkezlerimiz önünde su kabı bulunduruyoruz” diye konuştu.

Aras Kargo’nun topluma değer katma ve çevreyi koruma odaklı projelerine şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini belirten Ayyarkın şunları söyledi: “2014 yılında oluşturduğumuz Doğa Dostu Araslar platformu ile Türkiye’nin kıyılarını temizleyerek şimdiye kadar toplam 3 tondan fazla atığın denizlerimize karışmasını engelledik. 8 yıl önce Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosunu kurarak karbon salınımını önemli ölçüde azalttık. Transfer merkezlerimizde kullandığımız LED aydınlatma ve fotosel sistemleriyle yüzde 25 enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra kargo poşetlerimizde doğa dostu malzemeler kullanıyoruz. Küresel ısınmaya karşı mücadele kapsamında 2007 yılında Çekül ile iş birliği yaparak ‘Yeşile Hayat Hayata Yeşil’ projesini başlattık. Sivas Divriği, Elazığ Sivrice, İzmir Seferihisar ve İstanbul Kemerburgaz’da 5 yıl içerisinde bölge topografyasına uygun yaklaşık140 bin ağaç diktik ve ülkemizdeki yeşil alanların çoğalmasına katkı sağladık ”

Haberlere Git