Haberler ve Duyurular

Aras Kargo 100. Yıl Anısına Samsun sahilini temizledi

Doğa Dostu Araslar Türkiye’nin kıyılarını temizlemeye devam ediyor

Aras Kargo 100. Yıl Anısına Samsun sahilini temizledi

Aras Kargo’nun çevreyi koruma misyonu doğrultusunda 3 yıldır Türkiye’nin kıyılarını temizleyen “Doğa Dostu Araslar” bu yıl kıyı temizliğine, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı  sebebiyle Samsun’dan başladı. Şehrin kıyılarından toplam 702 kilogram atık topladı. Gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakmak için çalışan Doğa Dostu Araslar,  şimdiye kadar  3 ton atığın çevreyi kirletmesini engelledi.

Aras Kargo 100. Yıl Anısına Samsun sahilini temizledi

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, gelecek kuşaklara daha temiz bir dünya bırakmak için çevreye duyarlı uygulamalarıyla sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Çevreyi koruma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren ve bu kapsamda 2014 yılında çalışanların gönüllü katılımıyla “Doğa Dostu Araslar” platformunu kurarak Türkiye’nin kıyılarını temizleyen Aras Kargo, bu yılki kıyı temizliğine, Atatürk’ün milli mücadele hareketini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. Yılı anısına Samsun’dan başladı. Etkinlik öncesinde Samsun Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan ve saygı duruşunda duran Aras Kargo çalışanları, Samsun Tekkeköy sahilinden 58 kilogram kağıt, 518 kilogram plastik, 13 kilogram metal ve 113 kilogram cam atık toplayarak, toplam 702 kilogram atığın denize karışmasını önledi.

Hem denizler hem kıyılar korunuyor

Doğa Dostu Araslar, TURMEPA (Deniz Temiz Derneği) ile Türkiye’nin dört bir yanında yürütülen kıyı temizliği çalışmaları neticesinde, atıkların çevreye karışarak hem deniz ekosistemine zarar vermesini hem de insan sağlığını tehdit etmesini engelledi. Ayrıca atıklar nedeniyle oluşan görüntü kirliğinin de önüne geçilerek, kıyılardaki yaşam kalitesinin artırılmasına destek olundu. Çalışmalar doğrultusunda Aras Kargo şimdiye kadar, İstanbul Kınalıada, Büyükada, Samsun Atakent ve Tekkeköy, İzmir , Fethiye, Trabzon, Van Gölü, Bodrum ve Adana Baraj Gölü kıyılarını temizledi. Kıyılarımızdan şimdiye kadar 1630,45 kilogram plastik, 912,85 kilogram cam, 333,08 kilogram metal ve 169,18 kilogram kağıt atığın toplanmasını sağlayan Aras Kargo, toplamda 3 ton atığı çevreye geri kazandırdı.

Haberlere Git