Haberler ve Duyurular

Aras Akademi’nin simülasyon şubeli “İlk Adım Okulları”na bir ödül daha

Aras Kargo’nun işe yeni başlayacak çalışanlarını eğitmek amacıyla Aras Akademi bünyesinde hayata geçirdiği İlk Adım Okulları, Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP)’nin düzenlediği TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasından “En İyi İşe Başlangıç/Oryantasyon Programı” ödülüne layık görüldü.

Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak isteyen Aras Kargo, çevre dostu ürünler ve doğaya saygılı iş süreçleri geliştirmek amacıyla tüm çalışanlarıyla var gücüyle çalışıyor. Karbon ayak izini azaltabilmek için 2011’de Türkiye’nin en büyük yüzde 100 elektrikli araç filosunu kuran ve mevcut araçlarını gençleştiren Aras Kargo, 8 yıl sonunda 5.787 ton karbon salınımına engel olacak. Aras Kargo bu sayede yaklaşık 18 bin yeni ağacın doğada oluşturacağı faydayı yaratacak.

Aras Kargo’nun işe yeni başlayacak çalışanlarının kişisel ve kariyer gelişimini desteklemek için üç sene önce Aras Akademi bünyesinde hizmete soktuğu “İlk Adım Okulları”, bu sene üçüncüsü düzenlenen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasında “En İyi İşe Başlangıç/Oryantasyon Programı” ödülünün sahibi oldu. Aras Kargo adına ödülü, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ata Okutan ve Aras Kargo Eğitim Müdürü Eda Şahin Çelikel aldı.

Okutan: “3 senede 3 binden fazla Aras’a eğitim verdik”

Aras Kargo’da 7 sene önce Aras Akademi’yi hayata geçirerek sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Gökhan Ata Okutan “Aras Kargo olarak biliyoruz ki çalışanlarımız, şirket başarımızın ve müşteri memnuniyetinin gerçek mimarları. Şirketimize gelen her bir yeni çalışanımızın henüz başlangıç aşamasındayken şirket kültürünü doğru okuması ve yapacağı işe doğru kanalize edilmesi bizim için çok önemli. İşe başlangıçtaki oryantasyon süreçlerini daha etkin kılmak amacıyla üç sene önce Aras Akademi bünyesinde İlk Adım Okullarımızı açtık ve şimdiye kadar 3.000’den fazla Aras’a 147.500 saatten fazla eğitim verdik. Simülasyon şubelerinde uygulamalı eğitimler de verdiğimiz İlk Adım Okullarımızın TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasında “En İyi İşe Başlangıç/Oryantasyon Programı” ödülüne layık olması bizleri hem çok gururlandırdı hem de izlediğimiz yolda bize güç verdi” dedi.

Aras Akademi İlk Adım Okulları’nda eğitim süreci nasıl işliyor?

Aras Akademi İlk Adım Okulları’nda verilen bir haftalık oryantasyon eğitimi kapsamında işe yeni başlayan Aras Kargo çalışanları öncelikle şirketi tanıyor, profesyonel iş yaşamı konusunda bilinçleniyor, Aras Kargo hizmetlerinin detaylarını ve müşteri ihtiyacına yönelik satış yapma tekniklerini öğreniyorlar. Her bir okulda haftada ortalama 20-25 kişi eğitim görüyor. Oryantasyon süresince çalışanlara teknik bilgilerin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği konularında da eğitimler veriliyor.

Aras İlk Adım Okulları’nda oryantasyon eğitimi gören çalışanlar, şubelerde çalışmaya başlamadan önce, genel müdürlük bölüm yöneticilerinin, kurye ve temsilcilerinin kendilerinden beklentilerini paylaştıkları ve ayrıca Aras Kargo’nun alanında uzman ve tecrübeli kurye, temsilci ve yönetcilerinin de yeni başlayanlara deneyimlerinin aktardıkları “Deneyim Paylaşımı” videolarıyla tam bir kargo profesyoneli olarak oryantasyon programını tamamlamış oluyorlar.

Şu an İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da olmak üzere 4 büyük şehirde bulunan Aras Kargo İlkadım Okulları’na yenilerinin eklenmesi planlanıyor.

Haberlere Git