Haberler ve Duyurular

Aras Akademi’nin İlk Adım Okulları’na uluslararası ödül

Aras Kargo, “İlk Adım Okulları” uygulamasıyla, insan kaynakları alanında dünyanın en prestijli ödül programlarından biri olan Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri’nden “Öğrenmede Oyun ve Simülasyonların En İyi Kullanımı” kategorisinde gümüş ödül kazandı. İlk Adım Okulları uluslararası prestije sahip bu ödülle birlikte, üçüncü ödülünü almış olacak. Ödül, gelecek Ocak ayında ABD’de düzenlenecek törende verilec0ek.

Bu yıl 15’in üzerinde ülke ve 25’in üzerinde sektörden, toplam 700 önemli firmanın katıldığı, uluslararası Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri’nde kazananlar açıklandı. Aras Kargo’nun, çalışanlarının işe başlangıçtaki oryantasyon süreçlerini daha etkin kılmak amacıyla üç sene önce Aras Akademi bünyesinde hizmete soktuğu İlk Adım Okulları, “Öğrenmede Oyun ve Simülasyonların En İyi Kullanımı” kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü. Aras Kargo ödülünü, Ocak ayında ABD’de düzenlenecek törende alacak.

Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Bulduk konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Aras Akademi bünyesinde hayata geçirdiğimiz İlk Adım Okulları’yla işe yeni başlayan çalışanlarımızın iş hayatındaki yolculuklarında onlara rehberlik etmek, şirkete adaptasyonlarını hızlandırmak, şirket kültürünü doğru okuyarak, yapacakları işe tam konsantre olmalarını sağlamak istedik. Şimdiye kadar birçok önemli ödülün sahibi olan, simülasyon şubelerinde uygulamalı eğitimler de verdiğimiz İlk Adım Okullarımızın “Öğrenmede Oyun ve Simülasyonların En İyi Kullanımı” kategorisinde Brandon Hall’dan aldığı ödül bizim için mutluluk ve gurur verici oldu” dedi.

Aras Akademi İlk Adım Okulları’nda eğitim süreci nasıl işliyor?

Aras Akademi İlk Adım Okulları’nda verilen bir haftalık oryantasyon eğitimi kapsamında işe yeni başlayan Aras Kargo çalışanları öncelikle şirketi tanıyor, profesyonel iş yaşamı konusunda bilinçleniyor, Aras Kargo hizmetlerinin detaylarını ve müşteri ihtiyacına yönelik satış yapma tekniklerini öğreniyorlar. Her bir okulda haftada ortalama 20-25 kişi eğitim görüyor. Oryantasyon süresince çalışanlara teknik bilgilerin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği konularında da eğitimler veriliyor.

Aras Akademi İlk Adım Okulları’nda oryantasyon eğitimi gören çalışanlar, şubelerde çalışmaya başlamadan önce, genel müdürlük bölüm yöneticilerinin, kurye ve temsilcilerinin kendilerinden beklentilerini paylaştıkları ve ayrıca Aras Kargo’nun alanında uzman ve tecrübeli kurye, temsilci ve yöneticilerinin de yeni başlayanlara deneyimlerini aktardıkları “Deneyim Paylaşımı” videolarıyla tam bir kargo profesyoneli olarak oryantasyon programını tamamlamış oluyorlar.

Şu an İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da olmak üzere 4 büyük şehirde bulunan Aras Kargo İlk Adım Okulları’na yenilerinin eklenmesi planlanıyor.

Haberlere Git