Alaattin Önelge

Alaattin Önelge

Kilis Acente

Aras Kargo ile yollarımızın kesişmesi, bölge yöneticisi olarak yapmış olduğum iş başvurumun yoğun görüşmeler sonrası yaklaşık 10'a yakın adayın içinden referansa dayalı bir sistem ile değil de bilgi birikim ve tecrübeye dayalı eleme usulü ile seçilerek kabulüm ve hayalim olan kurumsal yapıda işe başlamam ile oldu.

Aras kargo ile birçok unutulmaz anım var ancak en unutamadığım sıfırdan başlayan bir acente olarak yöneticilerimin her konuda yol göstermeleri, her sorunumda bir danışman gibi beni aydınlatmaları ve desteklemeleri oldu.

Acente olarak beni motive eden en önemli şey işin her aşamasında bağlı olduğunuz yöneticinizin desteklerini hep hissetmeniz, bir diğer unsur da Türkiye’nin her yerinde çalacak kapılarınızın olmasını bilmeniz. Bu inanılmaz bir keyif ve rahatlık veriyor insana, örneğin tatile gittiğinizde bir şubenin kapısını çalın. O kapılar size sonuna kadar açılır, o yörenin 40 yıllık yaşayanı gibi bilgi sahibi olursunuz.

Birçok ekonomik kriz, pandemi gibi çoğu sektörün küçüldüğü zorlu dönemlerde sektörümüz ve özellikle şirketimiz büyüme kaydetti. O yüzden acente olmak isteyen arkadaşlara günümüzün ve geleceğin mesleği olarak gösterilen bu sektörde çalışmalarını tavsiye ederim.

Acentemiz Olun'a Dön