Lütfen Facebook Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Twitter Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Instagram Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Linked Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Youtube Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Türkçe Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen İngilizce Sayfamız için Tıklayınız >
Kargo Takip
Kaç Günde
En Yakın Şube
Ücret Hesapla
Kurye Çağır
Evrensel Posta Hizmet Duyurusu

Değerli Müşterilerimiz,

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi olarak, 37 yıldır sektöre getirdiğimiz yeniliklerle ve üstün hizmet kalitemizle, Türkiye'nin en geniş erişim ağına sahip taşımacılık kuruluşuyuz. Günlük 450 bini aşan gönderimiz, her geçen gün geliştirdiğimiz teknolojik altyapımız ve fark yaratan hizmetlerimizle sizler için önem taşımaya devam ediyoruz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından posta sektörünü organize etmek üzere, 23 Mayıs 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu ve ilgili kanun uyarınca 03 Haziran 2014 tarihinde yayımlanan yönetmeliklerle, 0-30 kg arası veya 0-300 dm3 arası taşınan gönderilere "posta gönderisi" statüsü verilmiş ve  lisans sahibi şirketlerce taşınma zorunluluğu getirilmiştir. Söz konusu lisans sahibi şirketler, bu gönderilerin taşınmasından elde edilecek geliri ayrı bir hesapta toplayarak, oluşacak net satışlarının %2'sini Evrensel Hizmet Fonu'na, %0,35'ini de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na ödemek zorundadırlar.

Aras Kargo Yurt İçi  Yurt Dışı Taşımacılık A.Ş., 14 Mayıs 2015 tarihi itibariyle “Posta Hizmetleri Yetki Belgesi”ni almış olup, “Hizmet Sağlayıcısı” sıfatı ile yukarıda yazılı  tutarları, ödemekle yükümlü hale gelmiştir. 6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu ve ilgili yönetmeliklerle belirlenen %2,35 oranındaki tutar, 18 Temmuz 2016 tarihinden itibaren gönderilerinizin taşıma ücretlerine yansıtılacaktır.

Sektörün tamamında gerçekleştirilen bu uygulamayı bilgilerinize sunar, öncü ve yenilikçi hizmetleriyle Aras Kargo’yu çözüm ortağı olarak tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 

Aras Kargo Yurt İçi Yurt Dışı Taşımacılık A.Ş.