Yönetim Ekibimiz

Utku Ayyarkın

Genel Müdür & Yönetim Kurulu Üyesi

Utku Ayyarkın, Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketlerinden olan Aras Kargo’nun Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

Ayyarkın’ın liderliğinde Aras Kargo, bir operasyon şirketinden teknoloji şirketine dönüşme vizyonu edinmiş, dijitalleşme yolculuğunda atılıma geçmiştir. Ayyarkın, uçtan uca teknoloji yatırımlarıyla kargo deneyimini değişen müşteri beklentilerine ve geleceğin ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirmesine liderlik etmiştir.

Genel Müdür olarak atanması öncesinde Ayyarkın’ın, Anadolu’nun değişik bölgelerinde aldığı görevler ve farklı roller ile 20 yılı aşkın sürede Aras Kargo’da kazandığı çok yönlü deneyim, şirketin uluslararası arenaya erişmesinde ve tam entegrasyon ile e-ihracata destek sağlayan bir iş ortağı olmasında etkili olmuştur.

1978 yılında Çorum’da doğan Utku Ayyarkın, 2002 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olmuş ve kargo sektöründe kariyerine 2004 yılında Aras Kargo’da acentelik alarak başlamıştır.

Halen Aras Kargo’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapan Ayyarkın, 2022 yılı itibarıyla Aras Kargo iştiraki olarak kurulan Aras Digital'de de Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlenmiştir. Utku Ayyarkın aynı zamanda Türkiye Kargo, Kurye, Lojistik İşletmecileri Derneği’nin (KARİD) Başkan Yardımcısıdır.

Ayyarkın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yönetim Ekibimize Dön