Haberler ve Duyurular

Doğa Dostu Araslar Burgazada kıyısını temizledi

Aras Kargo Türkiye’nin kıyılarını temizlemeye devam ediyor

Doğa Dostu Araslar Burgazada kıyısını temizledi

Aras Kargo’nun çevreyi koruma misyonu doğrultusunda 3 yıldır Türkiye’nin kıyılarını temizleyen “Doğa Dostu Araslar” bu yılın ikinci kıyı temizliğini Burgazada’da yaptı. Adanın kıyılarından toplam 45 kilogram atık toplayan Doğa Dostu Araslar, şimdiye kadar 3 tondan fazla atığın çevreyi kirletmesini engelledi.

Doğa Dostu Araslar Burgazada kıyısını temizledi

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo şirketi Aras Kargo, gelecek kuşaklara daha temiz bir dünya bırakmak için çevreye duyarlı uygulamalarıyla sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Çevreyi koruma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren ve bu kapsamda 2014 yılında çalışanların gönüllü katılımıyla “Doğa Dostu Araslar” platformunu kurarak, TURMEPA Deniz Temiz Derneği ile Türkiye’nin kıyılarını temizleyen Aras Kargo, Samsun’dan sonra bu yılın ikinci kıyı temizliğini Burgazada’da yaptı. Daha önce de Büyükada ve Kınalıada kıyılarını temizleyen Aras Kargo çalışanları, Burgazada’da 9 kilogram kağıt, 22 kilogram plastik, 10 kilogram metal ve 4 kilogram cam atık toplayarak, toplam 45  kilogram atığın denize karışmasını önledi ve bu sayede  212 LT su, 308 KWH enerji, 13 kg hammadde ve 0,4 LT petrol tasarrufu sağladı.

Doğa Dostu Araslar, TURMEPA (Deniz Temiz Derneği) ile şimdiye kadar, İstanbul Kınalıada, Büyükada, Samsun Atakent ve Tekkeköy, İzmir, Fethiye, Trabzon, Van Gölü, Bodrum, Adana Baraj Gölü ve Burgazada kıyılarını temizledi. Kıyılardan 1,5 tondan fazla plastik, 1 tona yakın cam, 333 kilogram metal ve 169 kilogram kağıt atık toplayan gönüllü Aras Kargo çalışanları, toplamda 3 tondan fazla atığı geri dönüşüme kazandırdı. Ayrıca atıklar nedeniyle oluşan görüntü kirliğinin de önüne geçerek, kıyılardaki yaşam kalitesinin artırılmasına destek oldu.

Haberlere Git