Lütfen Facebook Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Twitter Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Instagram Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Linked Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Youtube Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen Türkçe Sayfamız için Tıklayınız > Lütfen İngilizce Sayfamız için Tıklayınız >
Kargo Takip
Kaç Günde
En Yakın Şube
Ücret Hesapla
Kurye Çağır
Ankaralı Aras Akademi Öğrencileri Sertifikalarını Aldı (22.08.2011)

Aras Kargo'nun her kademede çalışanlarına yönelik, kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla kurduğu Aras Akademi'nin Ankaralı öğrencilerine sertifikaları verildi. Atılım Üniversitesi' nde eğitim gören 247 Aras Kargo çalışanının mezuniyet töreninde, Aras Kargo yöneticileri ve üniversitenin öğretim üyeleri öğrencilerle bir araya geldi.

Aras Kargo'nun nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve sektör çalışanlarının gelişimini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Aras Akademi mezun vermeye devam ediyor. Bugüne kadar Aras Akademi eğitim programları kapsamında 2200 Aras Kargo çalışanı, 6 aylık bir eğitim sürecinin sonunda sertifikalarını almaya hak kazandı. Geçtiğimiz günlerde eğitimlerini tamamlayan 247 Aras Kargo çalışanına sertifikaları Aras Kargo yöneticileri, üniversite yöneticileri ve eğitimciler tarafından Atılım Üniversitesi'nde düzenlenen törenle verildi.

Mezuniyet törenine Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdürrahim Özgenoğlu, Aras Holding Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Aras, Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Poyraz, Yrd. Doç. Dr. Neşe Alkan, Dr. Kürşat Demirutku, Uzman Klinik Psikolog Zeynep E. Okur, Dr. Poyraz Gürson, Yrd. Doç. Dr. Dilek Karaduman ve Hazırlık Okulu Müdürü Aytuna Kocabıyıkoğlu katıldı. Aras Kargo yöneticileri ve eğitimciler, öğrencilere sertifikalarını takdim etti, ilk üçe girenlere ödüllerini verdi.

Atılım Üniversitesi'nde Aras Kargo kuryeleri, 10 Numara Kurye Sertifika Programı kapsamında şube çalışanları Müşteri Memnuniyetinde Mükemmellik eğitimi, şube yönetmenleri de Mükemmel Şube Yöneticiliği Sertifika Programı'nda eğitim almıştır.

Aras Kargo'nun sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan Aras Akademi'nin temelleri 2009 yılı sonunda atıldı. Aras Akademi, akademik ve mesleki bilgi birikimine sahip, donanımlı ve deneyimli eğitmenleriyle kargo taşımacılığı alanına sunduğu modern ve çağdaş eğitim-öğretim ortamıyla sektöre ve sektör profesyonellerine Ar-Ge ve inovasyon katkısı sağlıyor. Aras Akademi Platformu'nda sağlanan 10 üniversite işbirliği ile şube kadrolarının tamamına, bölge müdürlüklerine, transfer merkezi yöneticilerine, denetim ekibine ve genel müdürlük birim yöneticilerine uzun soluklu eğitimlerle sertifikalar veriliyor. Ayrıca genel müdürlük çalışanları için yabancı dil eğitimleri gerçekleştiriliyor.

Aras Kargo Hakkında

Aras Kargo, 19 bölge müdürlüğü, 29 transfer merkezi, 769 şube, 2 bin 500 araçlık filosu ve 7 bin 700 kişilik uzman kadrosuyla her ay 6 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde 1.500'ü aşkın yerleşim birimine hizmet götüren Aras Kargo, ayrıca 800'e yakın yerleşim merkezinde faaliyet gösteren mobil servislerle, hizmet sınırlarını her geçen gün daha da genişleterek hizmetlerine devam ediyor. Aras Kargo, müşterilerine kaliteli, hızlı ve özenli hizmet etmek amacıyla yenilikçi ürünlere imza atıyor.