Lütfen Anasayfaya Dönmek için Tıklayınız >>>
TR | EN Aras Kargo Facebook Sayfası için Tıklayınız  >>> Aras Kargo Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Aras Kargo Google+ Sayfası için Tıklayınız >>>
Lütfen Çağrı Merkezimiz için Tıklayınız >>>
http://esasweb.araskargo.com.tr/framemenu.aspx http://bireysel.araskargo.com.tr/
Kariyer
İK Politikamız
İşe Alım Sürecimiz
Aras Akademi
Hemen Başvur
2006 Atık Pillerin Toplanması
Taşınabilir Pil İthalatçıları ve Üreticileri Derneğiyle işbirliği yaparak Türkiye genelinde sosyal sorumluluk çalışması kapsamında ülkemizin her yerinden toplanan atık pillerin topladık.
TÜM PROJELERİMİZ
EĞİTİM FAALİYETLERİMİZ

ARAS KARGO EĞİTİM FAALİYETLERİ

“ARAS AKADEMİ”

Şirketimizin gelişim programlarının standardını oluşturmak, ölçülebilirliği sağlamak amacıyla 2009 yılının sonunda Aras Akademi'nin temelleri atıldı. Aras Akademi; Kargo taşımacılığı alanına sunduğu modern ve çağdaş eğitim-öğretim ortamıyla, akademik ve mesleki bilgi birikimine sahip, donanımlı ve deneyimli eğitmenleriyle çağdaş, ayrıcalıklı, sürekli eğitim-öğretim, Ar-Ge ve inovasyon hizmeti veriyor. Aras Akademi Platformunda gerçekleştirilen eğitimler Mesleki Gelişim Eğitimleri, Kişisel Gelişim Eğitimleri ve Bilinçlendirme Seminerleri olmak üzere üç ana başlıkta toplanmaktadır.

Mesleki Gelişim Eğitimleri; Çalışanların teknik bilgi, beceri ve mesleki gelişimlerini destekleyen, sektör yeniliklerinde bilgilendirme yapılan, iş bilgisini tazeleyen yıllık eğitim planı çerçevesinde oluşturulmakta ve konularında uzman iç eğitmenler tarafından gerçekleştirmektedir.

Kişisel Gelişim Eğitimleri; Aras Akademi kapsamında sağlanan üniversite işbirlikleri ile tamamen Aras Kargo çalışanlarına özel hazırlanan sertifika programları olarak gerçekleştirilmektedir.

Bilinçlendirme Seminerleri; 2008 dönemi başında çalışanlarımızın yaşam kalitelerini artırmak amacı ile “-1 de +1 Şeyler” adı altında “Bilinçlendirme Seminerleri” organize edilmeye başlanmıştır. 2009 tarihi itibari ile Bilinçlendirme Seminerlerimiz senede 4 defa planlı olarak gerçekleştirilmektedir.

AKADEMİ EĞİTMENLERİMİZ

Kendi konularında uzman Aras çalışanlarının eğitimcilik yetkinliklerinin geliştirilmesi ile oluşturulan “İç Eğitmenlik Süreci” tamamen gönüllülük esasına dayalıdır. Konularında uzman çalışanlardan oluşan Aras Akademi Eğitmenleri bilginin paylaştıkça coğalacağı düşüncesini

benimseyerek sahip oldukları bilgi ve deneyimi Aras çalışanları ile paylaşmaktadır.

Aras Akademi İç Eğitmen Havuzu'nda yer almak isteyen çalışanlar, yapılan mülakatlardan sonra uzmanı oldukları alan ile ilgili, kendilerinin tercih ettiği bir konuda eğitim hazırlamakta ve Aras Akademi eğitim kadrosuna sunmaktadırlar. Sunum sonrası eğitmen olmaya yetkin ve yeterli görünen adaylar “Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı”na katılmaktadırlar.

ORYANTASYON PROGRAMLARI

Aras Kargo 'da tüm işe yeni başlayan personel, Eğitim Yönetmeliği çerçevesinde; pozisyonlarına göre değişen Oryantasyon Programı'na tabi tutulur. Programlar; Genel Müdürlük, Eğitim Şubeleri ve Bölge/Transfer Merkezi Müdürlükleri'nde, Oryantasyon Sorumluları tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye genelinde toplam 83 Eğitim Şubesi bulunmakta olup Eğitim şubeleri Eğitim Yönetmeliği'nde belirtilen kriterlere göre seçilmektedir.

Aras Kargo'da Oryantasyon süreci; Eğitim Şubesi, Bölge Müdürlükleri, Transfer Merkezi Müdürlükleri ve Genel Müdürlük olmak üzere 4 adımda gerçekleşmektedir.